Aj katolíci milujú homosexuálov

Autor: Juraj Hruby | 15.12.2013 o 12:37 | Karma článku: 6,34 | Prečítané:  399x

Prečo sa hneváme na druhých? Chyby tých druhých su také zjavné a riešenia napomenutím také jednoduché. Brvno vo svojom oku nevidím, za to na slamku v cudzom oku rýchlo vyskočím. Opäť ma raz osvietilo!

Nemá zmysel sa hnevať na druhých. Prečo robia chyby? Lebo nevedia, že ich robia alebo sú slabí, tak ako my všetci omylní. Prečo niekto nenávidí? Nedostalo sa mu lásky. Prečo niekto robí chyby? Lebo ho nikto nenaučil robiť lepšie. Prečo? Alebo je len človek. Viem aké to býva niekedy ťažké pre mňa vidieť lásku tam, kde to na prvý pohľad nie je zjavné. Katolíci nenávidia homosexuálov. Táto informácia koluje svetom ako fakt, argument, ktorý často nájdeme v nekatolíckych reakciách (aj z iných kresťanských vetiev). Vraj katolíci skrývajú nenávisť za lásku.

 

Učenie katolíckej cirkvi o vzťahu k homosexuálom:

,, Nemalý počet mužov a žien má hlboko zakorenené homosexuálne sklony. Táto objektívne nezriadená náklonnosť je pre väčšinu z nich skúškou. Treba ich prijímať s úctou, súcitom a jemnocitom a vyhýbať sa akémukoľvek náznaku nespravodlivej diskriminácie voči nim. Aj tieto osoby sú povolané plniť vo svojom živote Božiu vôľu a, ak sú kresťanmi, spájať s Pánovou obetou na kríži ťažkosti, s ktorými sa môžu stretnúť v dôsledku svojho stavu.

http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20120531001

 

Je správne pomenovať veci pravými slovami, aj keď to bolí. Preto súhlasím s tým, ak niekto použije aj tvrdé slová, ktorými kritizuje nemanželský sex, či už medzi heterosexuálmi alebo homosexuálmi. Nevadí mi, keď sa niekto vyjadruje proti snahe o uzákonenie práv homosexuálnych párov na právne potvrdenie ich zväzkov alebo neskôr aj práv na adopciu detí. Je dobré, keď sa diskutuje, ale tam by to nemalo končiť. My katolíci by sme mali ukazovať a hlásať aj druhú stranu mince. Nie len, že toto nerobte, lebo to je zlé, ale aj ukázať otvorenú náruč. Poďte ku nám všetci, tákí akí ste, lebo vás milujeme rovnako ako našich priateľov. Láska neznamená súhlasiť s názormi a skutkami človeka. Rovnako ako niekto miluje vraha a nesúhlasí s jeho zločinom, tak miluje katolík ľudí žijúcich v homosexuálnych vzťahoch. Nesúhlas nie je nenávisť. Málo ľudí tomu dnes rozumie.

 

Nechcem vravieť iba o homosexuáloch, dnes je problém akákoľvek nenávisť. Či už zo strany katolíkov k neveriacim, homosexuálom, cigáňom a rómom. Áno, aj medzi katolíkmi sú ľudia plní nenávisti a aj kňazi robia chyby. Sklony k nenávisti sú v ľuďoch. Hľadáme nepriateľa. V Bystrici je županom Kotleba a aj na vyspelom západe krajiny má svojich priaznivcov. Keby len na západe... Pomaly by som aj zabudol na nenávisť k maďarom. Najväčším problémom Slovenska, za ktoré sa bijeme po hrudi sú maďari a rómovia. Ďalším problémom je samozrejme nenažraná Katolícka cirkev bažiaca po majetkoch a moci. (Pre ľudí ako ja, čo nechápu iróniu, poradím, že posledné dve vety boli ironické.)

 

 

Pomaly sa dostávam k myšlienke, ktorú som už jemne naznačil a ktorou chcem tieto slová ukončiť. Nemôžeme sa hnevať na druhých za to, akí sú. Za to, že robia chyby, veď chyby robí každý. Naopak, mali by sme byť svetlom a soľou sveta, lebo čo bude potom, keď aj soľ stratí chuť? Z vlastnej skúsenosti viem, aké ťažké je pochopiť niektoré časti katolíckeho pohľadu na život. Roky mi trvalo pochopiť, že sexuálna zdržanlivosť môže mať aj výhody. Ako môžeme očakávať, že nekatolícky svet hneď pochopí celé učenie zo stručných jasných, ale negatívnych argumentov? Len tak ľahko asi nie. Nekatolík nikdy nespozná lásku v cirkvi, kým ju nezačne sám hľadať a kým nepríde osobne medzi skutočne veriacich ľudí. Dajme najavo viac, že naša náruč je otvorená pre každého a pozývajme ľudí medzi seba.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka: už mal byť hotový, nakoniec bude meškať roky

Úsek D1 medzi Hubovou a Ivachnovou, ktorého súčasťou je aj obchvat mesta s 27-tisíc obyvateľmi, plánujú dokončiť až v roku 2021.

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala.

ŠPORT

Neapol hrá ako Real. Hamšíkovi sa vernosť môže oplatiť

Ľudia sa rozprávajú len o zápase, tvrdí Hamšík.


Už ste čítali?