Sme moderný svet a ty zomri!

Autor: Juraj Hruby | 6.10.2013 o 17:03 | Karma článku: 3,08 | Prečítané:  341x

Je ticho, pokoj a kľud. Vonku svieti slnko a aj ten vzduch sa už vyčistil. Recyklujeme, elektrina sa zelená a s benzínom už nikto nejazdí. Mier - svet bez boja. -Že sa nehanbíš ešte žiť a priživovať sa na nás. Si ty vôbec človek? Iba sú s tebou starosti, vieš koľko peňazí to stojí? Ty asi nevieš... Už dlho nerobíš.- -Všetci tvoji kamoši vedia, čo sa patrí, čo je statočnosť! Ach. Škoda reči.- -Peťko mohol študovať, mohol byť lekárom a zachraňovať životy, ale ty nie. Robíš z nás otrokov.-

Hriešnikom je Sagol. Už štyri roky nepracujúci ujo. Ujo ako muž, nie strýko. Netreba profesne zaradzovať Sagola. To by som si vymýšľal a zavádzal. Nie, o tom to nebude.

 

Sagol mal dve dcéry. Jedna žila niekde v diaľke a jedna ho dennodenne trpela. Doma. Muž ju opustil ešte skôr, ako ju stihol požiadať o ruku. Tak či onak, už pár rokov spolu žili, aj nejakého synka mali, Peťka veru, žili žili, prstenník si nenúkali. Ale ani to by problém nebol. Veď čo už. Nech je ako je.

 

Sagol mal veľa rovesníkov kamošov. Ležávali spolu, kedysi aj robievali spolu. Už asi tušíte, v čom bol problém. Sagolovi sa chcelo žiť. Bol na úteku. Utekal pred smrťou. Nie tou krásnou a rozkvetnou, tou čo ťa prevedie na druhý breh, na tie schody po ktorých vyjdeš, na ten okamih, keď uvidíš svetlo na konci. Nie, pred tou neutekal, na tú sa tešil. Utekal pred lacnou injekciou, ktorá ti núka vykúpenie, pokoj, zbaví ťa vlastnej zbytočnosti. Pomôžeš tým svojej núdznej rodine, okoliu a SEBE. Už sa o teba nebude musieť nikto starať. Nie. Veď čo by to bolo, aby sa o teba, velikána - pána tvorstva, musel niekto starať? Čo by to bolo, aby si sa sám nevedel ani vyčúrať? Hanba takému životu. Čo to je?

 

 

Pred tou lacnou smrťou, čo ťa odkopne na dno jazera a nechá ťa tam zhniť, pred tou utekal. Jeho kamaráti už odišli. Pomohli svojim rodinám a nechali si to pichnúť. Zdrhli. Sagol trpel, čakal a rodine míňal úspory. No, čo to? Nehodná existencia! Ako si to mohol dovoliť?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka: už mal byť hotový, nakoniec bude meškať roky

Úsek D1 medzi Hubovou a Ivachnovou, ktorého súčasťou je aj obchvat mesta s 27-tisíc obyvateľmi, plánujú dokončiť až v roku 2021.

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala.

ŠPORT

Neapol hrá ako Real. Hamšíkovi sa vernosť môže oplatiť

Ľudia sa rozprávajú len o zápase, tvrdí Hamšík.


Už ste čítali?